Zobacz nasze wybrane realizacje

09.09.2017

Festyn „Ku Zdrowiu”
Zespół Szkół Rolniczych w Rusocinie

„Chcemy spojrzeć nie tylko na to, w jaki sposób się na co dzień odżywiamy, ale także na to, jak żyjemy, jak dbamy o środowisko” – przesłanie festynu bardzo mocno wiąże się z głównym celem Fundacji.

Festyn spotkał się ze sporym zainteresowaniem osób o różnym wieku. Mimo braku waty cukrowej, lodów i atrakcji typowych dla festynów, frekwencja dopisała. Więcej o festynie napisał nasz parton, Dziennik Bałtycki.

Festyn nie udałby się bez pomocy pedagogów. Pod czujnym okiem Pani Joanny Pieleckiej oraz Pani Barbary Chudzik, uczniowie przygotowali  zdrowy poczęstunek. Oprócz tradycyjnych, znanych wszystkim kiszonych ogórków, można było spróbować także kiszoną marchewkę czy buraki. Był także pyszny i zdrowy chleb z mąki orkiszowej upieczony na naturalnym zakwasie, a znane z festynów gofry zastąpione były przepysznymi naleśniczkami z kefiru i mąki orkiszowej, smażonymi na odrobinie oleju kokosowego. Zamiast wysokosłodzonych dżemów, naleśniki podawane były ze zdrowym, czekoladowym kremem na bazie awokado, posłodzone daktylami. Fani oranżady mogli być zawiedzeni – na festynie pragnienie można było ugasić świeżo wyciskanym sokiem z buraków, marchwi, jabłek, pomarańczy, grejpfrutów, naturalnym izotonikiem czy wodą z cytryną, ogórkiem i
imbirem.

Festyn spotkał się z zainteresowaniem osób o różnym wieku. Mimo braku waty cukrowej, lodów i atrakcji typowych dla festynów, frekwencja dopisała. Było pysznie i zdrowo, a Tych, którzy wytrwali do końca częstowaliśmy jabłkami i pomarańczami.
Wśród wielu atrakcji podczas festynu można było skorzystać z porad dietetycznych, których udzielała dyplomowana dietetyczka Tatiana Hajduk, dokonać analizy składu ciała bądź zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy, trójglicerydów i cholesterolu u pielęgniarki rodzinnej Sylwii Kiedrowskiej. Wszystkiego o czystym powietrzu można było dowiedzieć się odwiedzając stoisko Fundacji ARMAAG, która przygotowała quiz wiedzy o powietrzu czy zagrać w ATMOPAMIĘĆ. Fundacja nagradzała najbardziej aktywnych na stoisku, a osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy na temat czystego powietrza, mogą szukać informacji na
stronie airpomerania.pl.

Kolejnym ważnym punktem festynu był Łukasz Karaś – Wicemistrz Polski z 2014 we Freestyle Footballu. Wraz z Kubą Makowskim (Mistrz Polski z 2016 r.) i Adamem Zaworskim (brązowy medalista z 2017 r.), przeprowadzili pokaz Freestyle
Football oraz  warsztaty trików piłkarskich dla dzieci. Pociechy były zachwycone, w końcu to nie lada gratka poćwiczyć z najlepszymi w Polsce. Po występie do naszych Mistrzów ustawiła się kolejka po autografy. Dzieciaki podsuwały do podpisu koszulki, które wcześniej otrzymały za udział w różnych konkursach. Trener Personalny Michał Kreja przeprowadzał z kolei konsultacje trenerskie, podpowiadał w jaki sposób bezpiecznie i prawidłowo trenować i na co zwracać uwagę przy ustawianiu siodełka w  rowerze.

Nie zabrakło także ekologicznych produktów. Pani Monika Wilga, właścicielka sklepu zielarsko–kosmetycznego Ekodelikatesy, przeprowadziła degustację olejów ekologicznych, a także prezentację wybranych kosmetyków naturalnych.

Festyn był współfinansowany ze środków Powiatu Gdańskiego.

Patronat Honorowy objął Starosta Powiatu Gdańskiego, a patronat medialny przyjęli:
Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk i Północna TV.
Przy organizacji festynu wsparli nas także:
LPP, Mibau Polska sp. z o.o., Kolorowy Pieprz, Salvit – Prima, Piekarnia Karpińscy, Ośrodek Sportu i Kultury, Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz GdańskiSołectwo Różyny oraz Euro – Party.
Wszystkim, którzy nam pomogli przy przeprowadzeniu pierwszego takiego wydarzenia w powiecie serdecznie dziękujemy

fot.pruszczgdanski.naszemiasto.pl 

09.09.2017

Festyn „Ku Zdrowiu”
Zespół Szkół Rolniczych w Rusocinie

„Chcemy spojrzeć nie tylko na to, w jaki sposób się na co dzień odżywiamy, ale także na to, jak żyjemy, jak dbamy o środowisko” – przesłanie festynu bardzo mocno wiąże się z głównym celem Fundacji.

Festyn spotkał się ze sporym zainteresowaniem osób o różnym wieku. Mimo braku waty cukrowej, lodów i atrakcji typowych dla festynów, frekwencja dopisała. Więcej o festynie napisał nasz parton, Dziennik Bałtycki.

fot.pruszczgdanski.naszemiasto.pl

 

8-9.04.2017

Jarmark Wielkanocny
Faktoria Handlowa Pruszcz Gdański

Podczas tego wyjątkowego jarmarku nie zabrakło naszego stoiska. Każdy zainteresowany mógł bezpłatnie dokonać analizy składu ciała. Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

 

9.01.2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Zespół Szkół w Cedrach Wielkich

Porady żywieniowe i badanie składu ciała.

 

15.11.2016

Wykłady dla seniorów
Gminna Biblioteka w Pszczółkach

„Zdrowo Jem, Zdrowo Żyję” – darmowa prelekcja dotycząca zdrowego żywienia

12.08.2016

Dzień Seniora w Cieplewie

Seniorzy z Gminy Pruszcz Gdański skorzystali z naszych porad żywieniowych i analizy składu ciała. Przez blisko 4 godziny zbadaliśmy ponad 30 osób. Więcej zdjęć dostępne tutaj.
(fot. Wawrzyniec Rozenberg)

Fit Festyn Różyny

 

21.05.2016

Fit Festyn w Różynach

Podczas festynu było zdrowo i fit pod każdym względem. Oprócz zdrowego poczęstunku i zabaw rekreacyjnych nie zabrakło oczywiście pomiarów składu ciała dla wszystkich chętnych dorosłych.

Fit Festyn Różyny

10.05.2016

Konsultacje dietetyczne dla
Raben Logistics Polska

Firma Raben Logistics Polska, oddział w Straszynie zaprosiła nas do swojej siedziby, aby nasz doradca udzielał porad i przeprowadził analizę składu ciała wszystkim chętnym pracownikom podczas organizowanego cyklicznie tygodnia zdrowia.
Bardzo cenna inicjatywa.

Podziękowania Raben

23.04.2016

IV Wojewódzki Bieg Żuławski
Brzegiem Motławy

Podczas tej imprezy świadczyliśmy bezpłatne porady dietetyczne oraz bezpłatną analizę składu ciała. Spotkaliśmy się ze sporym zainteresowaniem, co bardzo nas cieszy.

Podziękowania

3.06.2017

Przekazanie voucherów na licytację
dla chorej Pruszczanki
Dzień Dziecka i Święto Pieroga
Faktoria Handlowa Pruszcz Gdański

Mimo ogromnych chęci, nie udało nam się być osobiście na tym wydarzeniu. Udało się za to przekazać vouchery na licytację dla chorej Anny Szuszczewicz – Pruszczanki walczącej z rakiem płuc. Więcej o wydarzeniu przeczytacie tutaj, a tutaj dowiecie się jak pomóc Ani.

Biblioteka Pszczółki

18.01.2017

Pogadanka dla 9-letnich sportowców
Akadamia Piłeczka, Pruszcz Gdański

Akademia Piłeczka to szkółka piłkarska dla najmłodszych zawodników. Wiedzę o odpowiednim żywieniu warto wpajać sportowcom od samego początku.

Biblioteka Pszczółki

30.11.2016

3 wykłady dla pruszczańskiej
młodzieży gimnazjalnej i licealnej
Powiatowa i Miejska Biblioteka w Pruszczu Gdańskim

Kolejny raz pruszczańscy uczniowie z wielką uwagą i zaangażowaniem uczestniczyli w wykładach poświęconych zdrowemu trybowi życia oraz odpowiedniemu żywieniu.

20.08.2016

VII Olimpiada Sołectw
Gminy Pruszcz Gdański w Lędowie

Przekazanie nagrody od Fundacji dla najsilniejszego sołectwa. Nagroda to przeprowadzenie warsztatów / wykładu dla mieszkańców, w dowolnie ustalonym terminie. Najlepszym sołectwem okazało się Borkowo. Więcej o tym wydarzeniu mówi Północna.TV.

Biblioteka Pszczółki

9.06.2016

Dni Sportu w I Liceum Ogólnokształcącym
w Pruszczu Gdańskim

Dni Sportu w I Liceum Ogólnokształcącym w Pruszczu Gdańskim.
Uczniowie i pracownicy mieli okazję sprawdzić swój skład ciała i skorzystać z konsultacji
żywieniowej. Gratulujemy, jest całkiem dobrze i proporcje między mięśniami, a tłuszczem są zachowane, oczywiście na korzyść mięśni.

Dziękujemy Dyrekcji LO za zaproszenie i połączenie sportu z prawidłowym odżywianiem.
W końcu sportowcy to ci, którzy powinni zwracać większą szczególną uwagę na planowanie
codziennego menu.

Biblioteka Pszczółki

2.06.2016

Gminna Biblioteka Publiczna w Pszczółkach

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Pszczółkach rozmawialiśmy z uczniami miejscowego
gimnazjum o wpływie prawidłowej diety na ich młody rozwijający się organizm. Więcej zdjęć tutaj.

Biblioteka Pszczółki
Biblioteka Pszczółki

 

12.05.2016

Powiatowa i Miejska Biblioteka
w Pruszczu Gdańskim

Wykłady dla młodzieży licealnej, na temat zdrowego odżywiania. Uczniowi z zainteresowaniem wysłuchali wykładów.

Młodzież licealna

Młodzież licealna