Za nami pierwszy festyn, zorganizowany przez naszą fundację.

Odbył się 9.09.2017 przy Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Rusocinie. Ku Zdrowiu to wydarzenie, którego celem było spojrzenie na nasze życie w miarę kompleksowy sposób. Zdrowy styl życia to przede wszystkim prawidłowe odżywianie i codzienna aktywność fizyczna, ale też używanie naturalnych kosmetyków i dbanie o środowisko, w którym na co dzień żyjemy, powietrze, którym oddychamy. Mamy nadzieję, że udało się przybliżyć Państwu naszą ideę. Wszystkie zaproponowane atrakcje miały na celu pokazanie, że to my sami mamy największy wpływ na jakość swojego życia i życia najbliższych, a to jaki kierunek obierzemy zależy wyłącznie od nas samych.

Ci którzy nie odwiedzili nas, niech żałują bo atrakcji było sporo i ze wszystkich można było korzystać bezpłatnie.

Festyn nie udałby się bez pomocy pedagogów. Pod czujnym okiem Pani Joanny Pieleckiej oraz Pani Barbary Chudzik, uczniowie przygotowali  zdrowy poczęstunek. Oprócz tradycyjnych, znanych wszystkim kiszonych ogórków, można było spróbować także kiszoną marchewkę czy buraki. Był także pyszny i zdrowy chleb z mąki orkiszowej upieczony na naturalnym zakwasie, a znane z festynów gofry zastąpione były przepysznymi naleśniczkami z kefiru i mąki orkiszowej, smażonymi na odrobinie oleju kokosowego. Zamiast wysokosłodzonych dżemów, naleśniki podawane były ze zdrowym, czekoladowym kremem na bazie awokado, posłodzone daktylami. Fani oranżady mogli być zawiedzeni – na festynie pragnienie można było ugasić świeżo wyciskanym sokiem z buraków, marchwi, jabłek, pomarańczy, grejpfrutów, naturalnym izotonikiem czy wodą z cytryną, ogórkiem i
imbirem.

Festyn spotkał się z zainteresowaniem osób o różnym wieku. Mimo braku waty cukrowej, lodów i atrakcji typowych dla festynów, frekwencja dopisała. Było pysznie i zdrowo, a Tych, którzy wytrwali do końca częstowaliśmy jabłkami i pomarańczami.
Wśród wielu atrakcji podczas festynu można było skorzystać z porad dietetycznych, których udzielała dyplomowana dietetyczka Tatiana Hajduk, dokonać analizy składu ciała bądź zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy, trójglicerydów i cholesterolu u pielęgniarki rodzinnej Sylwii Kiedrowskiej. Wszystkiego o czystym powietrzu można było dowiedzieć się odwiedzając stoisko Fundacji ARMAAG, która przygotowała quiz wiedzy o powietrzu czy zagrać w ATMOPAMIĘĆ. Fundacja nagradzała najbardziej aktywnych na stoisku, a osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy na temat czystego powietrza, mogą szukać informacji na
stronie airpomerania.pl.

Kolejnym ważnym punktem festynu był Łukasz Karaś – Wicemistrz Polski z 2014 we Freestyle Footballu. Wraz z Kubą Makowskim (Mistrz Polski z 2016 r.) i Adamem Zaworskim (brązowy medalista z 2017 r.), przeprowadzili pokaz Freestyle
Football oraz  warsztaty trików piłkarskich dla dzieci. Pociechy były zachwycone, w końcu to nie lada gratka poćwiczyć z najlepszymi w Polsce. Po występie do naszych Mistrzów ustawiła się kolejka po autografy. Dzieciaki podsuwały do podpisu koszulki, które wcześniej otrzymały za udział w różnych konkursach. Trener Personalny Michał Kreja przeprowadzał z kolei konsultacje trenerskie, podpowiadał w jaki sposób bezpiecznie i prawidłowo trenować i na co zwracać uwagę przy ustawianiu siodełka w  rowerze.

Nie zabrakło także ekologicznych produktów. Pani Monika Wilga, właścicielka sklepu zielarsko–kosmetycznego Ekodelikatesy, przeprowadziła degustację olejów ekologicznych, a także prezentację wybranych kosmetyków naturalnych.

Festyn był współfinansowany ze środków Powiatu Gdańskiego.

Patronat Honorowy objął Starosta Powiatu Gdańskiego, a patronat medialny przyjęli:
Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk i Północna TV.
Przy organizacji festynu wsparli nas także:
LPP, Mibau Polska sp. z o.o., Kolorowy Pieprz, Salvit – Prima, Piekarnia Karpińscy, Ośrodek Sportu i Kultury, Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz GdańskiSołectwo Różyny oraz Euro – Party.
Wszystkim, którzy nam pomogli przy przeprowadzeniu pierwszego takiego wydarzenia w powiecie serdecznie dziękujemy